Branky: Brož V. (3 min.), Fiala O. (23 min.), Venc M. (70,72 min.)
Sestava: Rýdl Z. – Meloun D., Venc R., Brož V., Siebenburger M. – Dundáček D.,
               Křivský K. (K), Fousek P., Pazderka K. – Venc M., Fiala O
ŽK: 2:1
ČK: 0:0
Rozhodčí: Beránek – Gruber, Bohuněk M.

Od úvodní minuty jsme byli lepším týmem, hned z prvního rohového kopu jsme dali první branku. V dalších minutách jsme se bohužel přizpůsobili stylu soupeře a moc pohledný fotbal jsme nepředváděli, ale přesto jsme se dostávali do dobrý šancí, které jsme bohužel neproměnili. Ve 23. minutě se na vápně dobře uvolni O. Fiala a dal druhou branku utkání. Pár minut na to jsme kopali penaltu, ale bohužel zase neproměnili jako v minulém zápase. Tentokrát míč letěl na opačnou stranu než brankář, ale mířil do tyče.
Druhou polovinu utkání jsme začali aktivně, soupeře jsme zatlačili, ale nedařilo se nám vstřelit třetí branku. Až do 70. minuty, kdy po nádherné kombinaci a přihrávce z levé strany dal 3. branku M. Venc. A hned v 72. minutě po skvělém centru  z pravé strany dal gól zase M. Venc.

Zápas jsme odehráli s dobrým výsledkem, ale předvedená hra měla být lepší, určitě na to měla vliv i kvalita soupeře, která byla slabá. V zápase jsme měli i dobré akce a kombinace. Věřím, že s kvalitnějším soupeřem, který se nebude bát hrát fotbal se i naše předvedená hra zlepší.
                                                                                                                                                                                                                                                                          Fiala Jakub

Okrouhlice – Rozsochatec
              2 : 1   (2:1)
Branky: Venc M.
Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Byli jsme v soubojích později a ani rozehrávka se nám nedařila. Po špatné rozehrávce se dostali domácí do vedení, z protiútoku a střelou k tyči. Po obdrženém gólu jsme se probudili a začali se víc tlačit dopředu, ale byli z toho jen centry, které domácí obrana odvrátila. Po nepovedeném centru z pravé strany dal vyrovnávací branku Martin Venc. Potom se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Bohužel, po špatně odmávaném offsidu a ruky domácího hráče, se domácí útočník dostal do úniku a byl faulován ve vápně. Domácí penaltu proměnili a šlo se do kabin za stavu 2:1.
Do druhé poloviny jsme vstoupili aktivně, ale domácí zalezli a velice agresivní hrou nás do ničeho nepouštěli. Po faulu na Fouska jsme kopali penaltu, ale bohužel Martinu Vencovi jí domácí brankář chytil. Zbytek zápasu jsme se tlačili za vyrovnáním, šíleným výkonem rozhodčího a naším špatným řešením situací jsme se nedokázali prosadit jen pár závarů ve vápně, ale nedošlo k zakončení na bránu, jen vedle branky. Proto skončil zápas 2:1 pro Okrouhlici.

Doufám, že domácí zápas s Jeřišnem odehrajeme od první minuty s větším nasazením a kvalitou přihrávek. A ukážeme našim fanouškům pěkný fotbal.

Fiala Jakub

Ledeč n/S - Rozsochatec/Ždírec
              0 : 3   pol.0:2
Branky: Pelikán, Pospíšil, Dostál

Sestava: Bílek A., Šimek, Pelikán, Jelínek, Vomela (75 Kučera), Bílek J (87 Běhounek), Sýkora, Navrátil (68 Culek L), Pospíšil (83 Dubský), Veselský, Svoboda (54 Dostál)

K prvnímu jarnímu zápasu jsme nastoupili na hřišti Ledče nad Sázavou. Od úvodního hvizdu jsme diktovali tempo hry a domácí prakticky k ničemu nepustili. Naší aktivní hrou jsme domácí zavřeli na jejich polovině. Během prvních deseti minut jsme měli k dispozici spoustu standartních situací, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Ve 13. minutě byl po samostatném úniku ve vápně faulován Svoboda. K penaltě se postavil kapitán mužstva Pelikán a s přehledem proměnil. Naší převahu potvrdil ve 20. minutě Pospíšil, který se po nedůrazu domácí obrany dokázal prosadit. Do konce poločasu jsme si vytvořili ještě několik brankových příležitostí, ale nedokázali je proměnit. Stav zápasu v poločase 0:2.
Do druhého poločasu jsme nastoupili ve vlažném tempu a přizpůsobily se hře soupeře, který si tím dokázal vytvořit několik příležitostí, které pochytal brankář Bílek. Během druhého poločasu jsme si opět vytvořili mnoho vyložených příležitostí, které jsme nedokázali proměnit. V 88. minutě se prosadil Dostál centrovaným míčem, který zapadl za záda domácího brankáře.

Odehráli jsme velmi dobrý první poločas a jen díky naší malé střelecké potenci v celém utkání skončil zápas výsledkem 0:3.
Z dnešního zápasu bych vyzdvihnul výkon Sýkory ve středu pole a jistý výkon brankáře Bílka.

K druhému utkání nastoupíme proti soupeři Slavoj Polná B, které se hraje na stadionu Ždírce 2.4.2016 od 12:30

Petr Štěpán
     ZIMNÍ PŘÍPRAVA DOROSTU

Zimní přípravu jsme začali hned po novém roce a trénovali jsme jak ve sportovní hale, tak ve venkovních prostorách, dle počasí a možností. Odjeli jsme na soustředění, kde jsme opět využili přírodní hřiště, halu, bazén a posilovnu. Celková docházka byla nadprůměrná což se projevilo i na přípravných zápasech, které jsme odehráli bez porážky se soupeři z krajského přeboru jak vysočiny tak pardubického kraje (mino Prosetína, který kraje I. A Třídu). Výsledky i předvedená hra týmu je příslibem pro jarní část soutěže, která nám začíná v neděli 27. 4. od 12,00 těžkým zápasem v Ledči nad Sázavou. Odjezd busu je v 10,00 ze Ždírce a 10,30 z Rozsochatce. Všem klukům přeji, ať se jim v jarních bojích daří a baví jak sebe tak i diváky pěknou hrou.            Zdeněk Bílek
IMG_0035.JPG
IMG_0174.JPG
Přátelské utkání dorostu odehrané 24. 3. 2016
Třemošnice - Sdružený dorost Rozsochatec/Ždírec n.D
                 2 : 2  poločas 0:0
Branky: Veselský, Culek M
Sestava: Bílek A - Šimek, Pelikán, Jelínek,Vomela - Pospíšil, Bílek J, Sýkora, Navrátil -Veselský, Svoboda
Náhradníci: Culek L, Culek M, Chlubný, Dubský, Kučera, Běhounek

Přátelské utkání dorostu odehrané 20. 3. 2016
FC Chotěboř - Sdružený dorost Rozsochatec/Ždírec n.D
                   1 : 2 poločas 0:1
Branky: Bílek J.,Pelikán
Sestava: Bílek A - Šimek, Pelikán, Jelínek, Vomela - Dostál, Sýkora, Bílek J, Navrátil - Veselský, Pospíšil
Náhradníci: Culek L,Culek M,Běhounek,Dubský,Kučera,Škvrnák

Vážení přátele našeho sportu, náš ples se odehrál v dobré veselém večeru. Účast byla lepší jak loni. Masek bylo mnoho,  třeba vlci, námořníci, živé mrtvoly, polo vodník s ovečkou, houby asi jedovaté  a nejvíce jeptišek a mnoho dalších. Tímto bych chtěl poděkovat kapele Fortuna dále všem sponzorům a hlavně všem, kteří přišli pomoc přepravit sál, večer se podíleli na pořádaní maškarního plesu a těm, kteří přišli v neděli uklidit po plese. Děkuji.

5 : 3  (1:3)
Přátelské utkání odehrané 13. 3. 2016 od 18:00 hodin na umělé trávě v Havlíčkově Brodě.
V prvním poločase jsme předváděli skvělé výkony, ale pomalu nám docházely síly, přesto jsme první poločas vyhráli 3:1. Do druhé poloviny soupeř prostřídal hráče a přestali jsme soupeře stíhat dostupovat a nakonec jsme prohráli 5:3.

Přátelské utkání dorostu odehrané 12. 3. 2016
Jiskra Heřmanův Městec - Sdružený dorost Rozsochatec/Ždírec n. D
                                      2 : 2  poločas 0:1
Branky: Bílek J, Jelínek
Sestava: Bílek A-Šimek, Jelínek, Pelikán, Kučera-Dostál, Bílek J, Sýkora, Culek L-Veselský, Svoboda

Náhradníci: Pospíšil, Culek M, Běhounek, Dubský, Navrátil, Škvrnák, Polanský, Chlubný
Další přátelské utkání sehrají naši hráči v neděli od 18 hodin na umělé trávě v Havlíčkově Brodě. Soupeřem je Havlíčkův Brod C.
Z důvodu zákazu vjezdu do areálu fotbalového hřiště během mistrovských zápasů byla rozšířena možnost parkování mimo areál a to na zpevněné ploše vedle nádraží SŽDC (viz. mapka). Tato plocha je vhodná pouze pro parkování osobních automobilů z důvodu úzkých příjezdových cest. Prostor pro parkování autobusů je pod fotbalovým hřištěm.

Vjezd do areálu bude povolen pouze rozhodčím a delegátům KFS (OFS), pro něž budou vyhrazena místa k parkování v těsném sousedství kabiny rozhodčích (viz. mapka).
Nově byla pod fotbalovým hřištěm v Rozsochatci vybudována zpevněná plocha pro parkování osobních aut a autobusů. Prosím všechny řidiče autobusů, hráče a funkcionáře hostujících družstev o využívání této plochy k parkování vozidel. Mapka je k dispozici níže.