KP Dorostu - 10.kolo 21.10.17 od 11:30 hodin

Sestava Rozsochatec/Žďírec: Bílek A.– Lemberk A, Šimek M., Navrátil J., Bílek M., Polanský D., Dubský A., Veselský J., Pospíšil O.(87), Dočkal L(46)., Pospíšil J(53)
Náhradníci:Nepovím M.(53), Škvrňák D. (46), Tříska P.(83)
ŽK: 2:2 ČK: 0:0
Rozhodčí: Fotr

Po neúspěšných zápasech jsme už chtěli na plno bodovat, což se nám povedlo. V sestavě se udělalo několik změn a bylo na hřišti znát. Obrana hrála velmi dobře a hosté se v prvním poločase k ničemu nedostali. Ujali jsme se vedení, když Pospíšil J.se objevil sám před brankářem a střelou k tyči nedal brankaři šanci. Poté jsme měli několik slibných možností, ale další trefu přidal přímo z rohu Navrátil, když  balon nikým netečován zapadl do branky.
Druhý poločas jsme začali na výbornou, když sehranou akci zakončoval do prázdné branky Škvrňák. Od této chvíli jsme se už nikam nehrnuli a spíše hlídali výsledek. Hosté hru vyrovnali, ale do vážnějších šancí jsme je nepouštěli a tak se ujal pouze polocentr polostřela, která zapadla za našeho golmana. Tentokrát dobře hrající tým soupeře předčil bojovností i dobrou kombinaci a  mohli jsme se radovat ze tří bodů do tabulky.
Poslední zápas odehrajeme v sobotu 28.10. od 10,00 v Přibyslavicích s dosavadním suverénem letošní sezony Fotbalovou školou Třebíč. Autobus odjíždí ze Ždírce v 7,30 a cca 7,45 z Rozsochatce.

3:2 (1:2)
Sestava Rozsochatec/Žďírec: Lemberk A.– Šimek M., Navrátil J., Běhounek M., Bílek M., Hocke T., Polanský D., Dubský A., Veselský J., Pospíšil O.(85), Dočkal L.
Náhradníci: Pospíšil J.(85), Nepovím M., Šulista J.
ŽK: 1:2 ČK: 0:1
Rozhodčí: Maar

Zápas v Třešti se nám nepovedl. Domácí byli v prvním poločase lepším týmem. My jsme byli v soubojích druzí, nevycházela nám kombinace a měli jsme těžké nohy. Domácí se po právu ujali vedení po individuální hrubce v bránění. Nám se podařilo ze dvou střel na branku skóre otočit, když se po rohu Navrátila trefil hlavou Hocke a po dlouhém autu Veselského z blízka dorážel Navrátil.
Bohužel na začátku druhého poločasu byl po dvou žlutých vyloučen dobře hrající Hocke a domácí nás přišpendlili na naší polovinu a mi se celý zbytek zápasu jen bránili. Bohužel tlak domácích jsme nevydrželi a ti v 82 minutě střelou z vápna vyrovnali a v samém závěru po sérii rohů rozhodli o svém vítězství.
První poločas jsme hráli špatně, druhý jsme se po vyloučení semkli a bojovali, ale nakonec jsme na body nedosáhli. Někteří kluci si musí uvědomit, že dělají kolektivní sport a svým přístupem a chováním k zápasu a před zápasem, kazí dojem celého týmu. Víc se k výkonům nebudu vyjadřovat.
Další zápas odehrajeme v sobotu 21.10. od 11,30 s týmem z Luk nad Jihlavou. zápas se měl odehrát na stadionu ve Ždírci, ale bude odehrán v Rozsochatci.
                      2:2 (1:0)
Sestava Rozsochatec/Žďírec: Otava J.– Šimek M., Běhounek M., Bílek M., Hocke T., Polanský D., Pospíšil J.(71), Pospíšil O., Dubský A.(87), Veselský J.(85), Dočkal L.
Náhradníci: Nepovím M.(71), Šulista J.(87),
ŽK: 1:2 ČK: 0:0
Rozhodčí: Škorpík
 Na těžkém terénu byl soupeř od začátku fotbalovější, ovšem bez velkým brankových příležitostí. My jsme se mu vyrovnali bojovností a nasazením a byli jsme to mi kdo si vytvořil první vážné možnosti. Bohužel střelu Veselskýho zastavilo břevno a pokus Pospíšila J. vychytal gólman. Skóre se měnilo až po centru Pospíšila O. a střele z voleje Bílka M. Hosté zahrozili několika střelami z dálky, ale bez efektu.
Druhý poločas soupeř v 50 minutě vyrovnal střelou z trestného kopu z hranice vápna. My jsme si vedení vzali zpátky, když závar po rohovém kopu v 60 minutě dorazil Veselský. Poté jsme měli několik možností hlavně po standartních situacích, ale bez efektu a soupeř nás potrestal, když po brejku vyrovnal.  A v závěru sahal i po vítězství, ale brankář Otava nás podržel.
Odehráli jsme vyrovnané utkání s velmi kvalitním soupeřem. Domácí ztráta nás mrzí a chceme ji napravit v sobotu 14.10. od 15,00 na hřišti v Třešti. Odjezd autobusu je ve 12,45 ze Ždírce od stadionu a cca ve 13,00 z Rozsochatce.

2:4 (2:2)
Sestava Rozsochatec/Žďírec: Lemberk A.– Šimek M., Navrátil J., Běhounek M., Bílek M.(86), Hocke T., Polanský D.(89), Dubský A.(83), Veselský J.(85), Pospíšil O., Dočkal L.
Náhradníci: Pospíšil J.(86), Nepovím M.(89), Šulista J.(83),
ŽK: 0:1 ČK: 0:0
Rozhodčí: Fryč
 Zápas v Polné byl po celý zápas ovlivňován větrem, když jsme v prvním poločase spíše bránili a druhý poločas jsme toho využili. Hrálo se bojovné utkání o každý metr hřiště s množstvím osobních soubojů. Začali jsme lépe a z úvodního tlaku jsme vytěžili branku Šimka, když přeloboval golmana. Bohužel po chvíli domácí vyrovnali, když soupeře hráč utekl všem a sám před golmanem suverénně zavěsil. Vedení jsme si vzali zpátky, když Bílek našel Veselskýho a ten z hranice vápna prostřelil domácího brankaře. Domácí ale opět vyrovnali, když za přispění větru a slunce střelou z velké dálky vyrovnali. Po zbytek poločasu byli domácí lepším týmem a naše obrana se štěstím odolala.
Druhý poločas už jsme byli lepším mužstvem a ujali se vedení po přihrávce Pospíšila se opět trefil Veselský. Po zbytek zápasu jsme si už vedení pohlídali a hnáni větrem jsme si vytvořili i další šance. Z nich se ujala už střela Veselskýho z trestného kopu, když završil hatrick.
Jsem rád, že po nevydařeném zápase minulý týden jsme se herně zvedli a dokázali v Polné plně bodovat, když jsme se hlavně druhý poločas vyrovnali domácím tvrdostí a byli lepším mužstvem.
Další zápas odehrajeme v sobotu 7.10. od 12,00 na hřišti v Rozsochatci s týmem z Vrchoviny, který ještě v loňské sezoně hrál moravsko slezkou divizi dorostu.
                      4:6 (2:5)
Sestava Rozsochatec/Žďírec: Lemberk A. (81)– Šimek M., Navrátil J., Běhounek M., Bílek M., Hocke T., Polanský D.(81), Dubský A.(84), Veselský J.(85), Škvrňák D.(46), Dočkal L.
Náhradníci: Otava J.(81), Nepovím M.(46), Šulista J.(81), Tříska P.(85)
ŽK: 4:0 ČK: 0:0
Rozhodčí: Niederle
 Za nevlídného počasí jsme doslova prospali první poločas. Kdy soupeř se lépe pohyboval, byl u všeho o krok napřed a nekupil chyby. Mi naopak jednu za druhou. Na úvodní gól soupeře ještě stačil reagovat Veselský, když se trefil k tyči z hranice velkého vápna. Bohužel soupeř nás nenechal kombinovat během prvního poločasu utekl až na 5:1, mi pouze před pauzou snížili po hlavičce Dubského.
Druhý poločas jsme se zvedli, přeskupili řady a byli lepším týmem. Ovšem šance, které jsme si pracně vytvořili jsme neproměnili v čele s pokutovým kopem. Nakonec se nám podařilo zápas zdramatizovat, když snížil Šimek hlavou po standartní situaci a Dočekal proměnil druhou penaltu. Ovšem soupeř nakonec vstřelil ještě jednu branku a odvezl si všechny body.
 Další zápas odehrajeme v neděli 1.10. od 12,00 na stadionu v Polné. Odjezd autobusu je v 10,00 ze Ždírce a cca v 10,20 z Rozsochatce.
Góly
27 min., 30 min.,
59 min. (PK)
.
Okříšky/Stařeč - Rozsochatec/Žďírec Góly
Dubský A.   4 min.
Veselský J.  6 min.
                      3:2 (2:2)
Sestava Rozsochatec/Žďírec: Lemberk A. – Šimek M., Navrátil J., Běhounek M., Pospíšil O., Bílek M.(78), Hocke T., Polanský D., Dubský A.(84), Chlubný L.(84), Veselský J.(K)
Náhradníci: Pospíšil J.(84), Nepovím M.(84), Škvrňák D(78), Šulista J., Tříska P.
ŽK: 2:0 ČK: 0:0
Rozhodčí: Hanzl
Do prvního venkovního zápasu jsme vlétli a hned ve 4 minutě se po dlouhém autu trefil hlavou Dubský. Hned po dvou minutách šel Veselský sám na gólmana a vedli jsme o dvě branky. Bohužel naší úvodní dvacetiminutovku zakončili tři další nevyužité možnosti a přišel trest, když domácí po kombinaci ve 28 minutě snížili. A aby toho nebylo málo tak hned po čtyřech minutách bylo po velmi sporném gólu vyrovnáno. Od tohoto okamžiku se nejvíce na hřišti projevoval sudí svými výroky jak píšťalkou, tak i ústy. Po zbytek poločasu jsme už domácí neohrozili.
Druhý poločas to byl z obouch stran spíše boj s mnoha nepřesnostmi ale několika možnostmi na straně naší i domácích. Zápas rozhodl faul dva metry před pokutovým územím. Ovšem sudí k překvapení všech a spokojenosti domácích ukázal na pokutový kop, který domácí kapitán proměnil. Po zbytek zápasu se už skóre nezměnilo. Jsme rád, že jsme zápas odehráli bez zranění a vyloučení  a nesnížili jsme se ke komentování výroků rozhodčího, které byly opravdu zajímavé.

Ve čtvrtek jsme odehráli přátelský zápas na hřišti v Pohledu s účastníkem I.A.Třídy,kdy dostali možnost hlavně hráči z lavičky a nezklamali .
Sdružený dorost  Pohled/Česká Bělá-Sdružený dorost

1:11 (1:6)
Branky: Dubský 3x, Šulista 2x, Pospíšil O, Navrátil ,Tříska, Lemberk, Hocke, Škvrńák
Sestava: Otava - Pospíšil J, Šimek(25 Polánský) ,Lemberk, Chlubný(46 Běhounek)-Nepovím, Veselský( 46 Dočekal), Navrátil(46 Pospíšil O), Škvrňák(60 Hocke) - Dubský(46 Tříska), Šulista

Další zápas odehrajeme v sobotu 9.9. od 13,00 na hřišti v Rozsochatci se Sdruženým dorostem Tis/Světlá.
Rozsochatec/Žďírec – Bedřichov Góly
3 min., 65 min.
                      3:2 (1:1)
Sestava Rozsochatec/Žďírec: Lemberk A. – Šimek M., Navrátil J., Dočkal L., Běhounek M.(82), Pospíšil O.(K), Bílek M.(87), Hocke T., Polanský D., Dubský A.(74), Chlubný L.(55)
Náhradníci: Pospíšil J.(82), Nepovím M.(74), Škvrňák D(55), Šulista J.(87)
ŽK: 1:3 ČK: 0:0
Rozhodčí: Sliž
Druhý domácí zápas nám vyšel výsledkově, ale herně nám to skřípalo. Soupeř zahrozil už v první minutě, ale pro naši obranu to nebylo dostatečné varování, po velké chybě jsme už ve 3 minutě prohrávali. Naštěstí hned v minutě sedmé vyhrál Dubský souboj s brankářem a ten ho musel faulovat. Následný pokutový kop s přehledem proměnil Pospíšil. Po zbytek prvního poločasu jsme hrozili pouze ze standartních situací a soupeř nastřelil těsně před přestávkou břevno.
 Druhý poločas jsme byli aktivnější, ale chyb jsme se opět nevyvarovali. Druhou branku vstřelil z vápna technickou střelou Dočekal, když si našel odražený míč po rohu. Bohužel neuběhly ani 2 minuty a bylo vyrovnáno, když jsme opět chybovali v blízkosti vápna. O výsledku rozhodla 73 minuta, když dobrý pokus z přímého kopu Navrátila brankář neudržel a Pospíšil ho skluzem uklidil do sítě.
 Z tohoto zápasu si cením bodů a výkonu golmana, který za obdržené branky nemohl, a naopak některými zákroky nás podržel. Na hře máme stále do vylepšovat.
Další zápas odehrajeme ve čtvrtek 31.8.od 18,00 v Pohledu a jedná se o zápas přátelský, zápas o body odehrajeme v sobotu 2.9.od 10,15 v Okříškách. Odjezd autobusu je v 7,45 ze Ždírce a cca 8,00 z Rozsochatce.

7:1 (2:1)
Sestava Rozsochatec/Žďírec: Lemberk A. – Šimek M., Navrátil J., Dočkal L.(78), Pospíšil O.(K)(73), Bílek M.(69), Hocke T., Polanský D., Dubský A.(79), Chlubný L.(56), Veselský J.(ZK),
Náhradníci: Pospíšil J.(78), Nepovím M.(69), Škvrňák D(80), Běhounek M(56), Šulista J.(79)
ŽK: 0:2 ČK: 0:0
Vstup do sezony se nám povedl jak výsledkově, tak i herně, když jsme od úvodních minut drželi míč na svých kopačkách a udávali tempo utkání a snažili se o kombinační styl hry. Soupeř se dokázal dostat do hry jen po našich chybičkách a těch v zápase moc nebylo. V prvním poločase jsme hned v šesté minutě neproměnili PK, ale z následného rohu se prosadil dorážkou Dubský. Poté jsme spoustu možností neproměnili a soupeř z vhozeného aute a nedůslednosti v obraně kopal PK, který proměnil. Výsledek prvního poločasu uzavřel Navrátil, který se prosadil přímo z rohového kopu.
Druhý poločas už na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo, soupeř po brance Pospíšila na zbytek zápasu rezignoval a odešel i fyzicky. Postupně se trefili opět Dubský, z druhého PK. Pospíšil po samostatné akci Veselský a dorážkou Šimka. Jsme rád, že do zápasu mohli naskočit i mladíci, kteří v trénincích ukazovali, že budou na tuto soutěž mít a v samotném zápase i toto dokázali. Kluky bych chtěl pochválit za přístup k zápasu a za nasazení a tempo v kterém zápas zvládli.
Poděkování patří i rodičům a další k divákům, kteří nás hned na prvním zápase podpořili hojnou návštěvou.
Další zápas odehrajeme opět doma, tentokrát na stadionu Tatranu Ždírec v sobotu 26.8. od 13,30 s mužstvem Bedřichova.

III. tř. muži - 3.kolo 19.08.17 od 16:30 hodin
Góly
1 min, 22 min., 24 min., 62 min
Leština B - Rozsochatec B Góly
Bílek J.               27 min.
Bílek J.               37 min.

4:2 (3:2)
Sestava Rozsochatec: Špilka J. – Dobrovolný M., Dobrovolný J., Bílek Z., Běhounek M., Pleskač I., Pelikán D.(46), Bílek J.(46), Fiala R.(74), Štěpán P.(14), Hocke T.(55)
Náhradníci: Šimek M.(46),  Kiss T.(55), Chlubný L.(14), Navrátil J.(46), Dobrovolný A.(74)
Rozhodčí: Herink
 Další zapas podzimní sezóny jsme odehráli v Leštině. Hned na začátku jsme dostali první branku. Po dvaceti minutách jsme prohrávali už 2:0 a dvě minuty potom už domácí vedli 3:0. Naši hráči se nevzdali a do konce poločasu snížili na 3:2. V prvním poločase hráli domácí hlavně technický fotbal, kdy se je náš tým snažil obehrát, a to se jim dvakrát povedlo. Druhý poločas s fotbalem neměl nic společného. Názor si udělá každý, kdo vyděl druhou půlku.
Děkuji Všem hráčům za odehraný těžký zápas a trenérům za dobrou spolupráci.
Další zápas hrajeme 27.8 od 16:30 hodin na domácím hřišti.
.
Pro sezonu 2017-2018 opět dorost zůstane spojen z mužstev mládeže Tatranu Ždírec a Sokola Rozsochatec a bude hrát krajský přebor kraje vysočina. Po odchodu 5 hráčů do mužstev dospělých se během přípravy opět vytvářel nový tým, který byl doplněn novými šesti hráči z mužstev žáků. Mimo tréninkových jednotek sehrál i několik přípravných zápasů. V nové sezoně budou dorost reprezentovat tyto hráči. Bílek Aleš, Otava Jindra, Lemberk Antonín, Pospíšil Jakub, Polanský David, Šimek Martin, Běhounek Matěj, Chlubný Lukáš, Nepovím Matěj, Pospíšil Ondřej, Dočekal Lukáš, Hocke Tomáš, Navrátil Jan, Veselský Jiří, Dubský Adam, Škvrňák David, Bílek Michal, Šulista Jiří, Kučera Dan a budou trénováni Zdeňkem Bílkem. Bohužel pro začátek sezony trenér nemůže počítat s Bílkem Alešem a Kučerou Danem pro zranění.
Přípravné zápasy

Sdružený dorost -Staré Ransko 4:1 branky Veselský, Dočekal, Dubský, Pospíšil O.
Sdružený dorost -Heřmanův Městec  3:0 branky  Škvrňák 2x,vlastní
Sdružený dorost-Hlinsko     3:4   branky Veselský, Pospíšil O  2x
Sdružený dorost-Slatiňany  4:1   branky Veselský 3x, Šulista

První mistrovský zápas nové sezony odehrajeme  v sobotu 19.8. od 13,30  na hřišti v Rozsochatci s týmem dorostu z Přibyslavi.

Z důvodu zákazu vjezdu do areálu fotbalového hřiště během mistrovských zápasů byla rozšířena možnost parkování mimo areál a to na zpevněné ploše vedle nádraží SŽDC (viz. mapka). Tato plocha je vhodná pouze pro parkování osobních automobilů z důvodu úzkých příjezdových cest. Prostor pro parkování autobusů je pod fotbalovým hřištěm.

Vjezd do areálu bude povolen pouze rozhodčím a delegátům KFS (OFS), pro něž budou vyhrazena místa k parkování v těsném sousedství kabiny rozhodčích (viz. mapka).
Nově byla pod fotbalovým hřištěm v Rozsochatci vybudována zpevněná plocha pro parkování osobních aut a autobusů. Prosím všechny řidiče autobusů, hráče a funkcionáře hostujících družstev o využívání této plochy k parkování vozidel. Mapka je k dispozici níže.